Alza.cz bude prodávat Tesla Model 3 za 750 tisíc korun bez daně

Minulý měsíc se největší tuzemský internetový obchod Alza.cz vrhl po hlavě do prodávání elektromobilů od Tesly. Cena začíná na nemalých třech milionech korun za červený Model S 75D. Za Model X 100D pak Alza chce tři a půl milionu. Ceny to rozhodně nejsou nikterak přestřelené, ba naopak ještě o kousek nižší než oficiálně u Tesly. Pro českého zákazníka jsou ale přeci jen stále dost vysoké. Nicméně, vše by měl změnit nový Model 3, který začala Tesla nedávno vyrábět a Alza už jej stihla zařadit do své nabídky.

Zatímco na na stránkách Alzy naleznete jen informaci, že „cena nebyla stanovena“, pro český server tyinternety.cz uvedl e-shop, že Model 3 vyjde bez daně na 750 000 Kč, nicméně nic ještě není definitivní. Cena s daní by se pak pohybovala okolo 907 000 Kč Pokud by ale cena byla skutečně taková, jak Alza uvádí, pak by bylo možné elektromobil v základní výbavě koupit v Česku levněji než oficiálně u Tesly. Ta jej totiž nabízí za 35 000 dolarů bez daně, což je v přepočtu 815 00 Kč.

Než ale bude mít Alza nějaký Model 3 na skladě, budeme si muset ještě počkat. V současné době má totiž Tesla na nový elektromobil přes 400 tisíc předobjednávek. K Alze se tak někdy v budoucnu dostane jen pár kousků, ale ty bude schopna svým zákazníkům dodat do druhého dne, což může být obrovská výhoda. Jestliže jste si totiž elektromobil předobjednali až někdy v poslední době, je dost možné, že Alza jej bude mít v nabídce mnohem dřív, než vyjede z linky ten váš. O benefitu pro ty, co si Model 3 vůbec nepředobjednali, není ani potřeba se zmiňovat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*