Elon Musk potvrdil přes půl milionu předobjednávek Modelu 3

Pokud je v posledních dnech řeč o kalifornské společnosti Tesla, neslýcháme o ničem jiném, než o novém elektromobilu Model 3. Ten totiž na konci minulého týdne automobilka předala prvním třiceti zákazníkům, kteří si vůz předobjednali. Spolu s tím CEO Tesly Elon Musk oznámil podrobné specifikace vozu, o čemž si můžete přečíst více přímo zde. Musk nyní ke všemu vyzdvihl úctyhodný počet předobjednávek tohoto cenově dostupného elektormobilu a rozhodně je čím se chlubit.

Tesla představila Model 3 veřejnosti 31. března 2016 a ve stejný den spustila i předobjednávky. Těch automobilka za pouhý měsíc zaregistrovala 375 000. Během následujícího roku už samozřejmě tak rychle křivka nerostla, ale Musk se nyní pochlubil, že k dnešnímu dni si Model 3 předobjednalo už přes 500 000 zájemců.

Vzhledem k faktu, že za každou předobjednávku je zákazník nucen zaplatit $1000, dostala Tesla už přes půl milionu dolarů. Pokud pak budeme počítat, že průměrná cena jednoho vozu činí $42 000, pak Tesla jen na předobjednávkách prodá elektromobily za 22 miliard dolarů.

Musk sice přiznal, že s novými informace o voze přišel více než rok od jeho představení, nemyslí si však, že by tento fakt měl nějaký dopad na poptávku po novince jeho společnosti. Naopak se domnívá, že zájem o Model 3 doslova vybuchne, až společnost pokryje všechny předobjednávky a bude schopna automobil nabídnout prakticky okamžitě, jako je tomu nyní u Modelu S a Modelu X.

Ředitel Tesly si pro tiskové prohlášení připravil i jednu zajímavou slovní hříčku:

„Děláme vše, co můžeme, abychom neprodávali auto.“  

Tak či onak, pokud půjde výroba Modelu 3 podle plánů, pak se Tesle podaří pokrýt předobjednávky do konce roku 2018. To ve výsledku neznamená nic jiného, než že pokud si nyní Model 3 předobjednáte, budete muset čekat právě až na začátek roku 2019. Ve výsledku si ale počkají všichni, co si elektromobil nepředobjednali během prvního týdne nebo objednávku provedli v některé zemi mimo USA. Tesla zatím zvládá dodat automobil jen svým zaměstnancům, kteří měli k předobjednávkám přístup s předstihem.

zdroj: electrek

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*