Exodus z Applu pokračuje, Tesla Motors získala také špičkového designéra

Před několika hodinami jsme vás informovali o tom, že na konci ledna Apple opustí jeden z dlouholetých pracovníků, a to Chris Latter, který pro společnost pracoval mnoho let a v podstatě vedl vývoj programovacího jazyka Swift a doprovodné vývojářské programy. Do Tesla Motors nastupuje v podstatě hned poté, a to na pozici Vice rezidenta pro vývoj softwarového řešení funkce autopilota. Krátce po této zprávě se objevila další podobná. Apple opouští také Matt Casebolt, který po sobě také zanechává velmi značnou stopu. 

Matt Casebolt v Applu působil jako Senior Director pro design počítačů Mac. Měl tedy pod palcem podobu všech Maců, které za poslední roky vyšly. Rozhodně se tedy nejedná o žádného řadového zaměstnance, naopak to byl zástupce vysokého managementu společnosti. Z Applu měl Casebolt odejít ke konci roku 2016 a následně se přesunout přímo do Tesla Motors.

Ve společnosti Elona Muska na něj čeká velmi zajímavá pozice, a to konkrétně jako Senior Director pro inženýrské a mechanické operace (Sr. Director Engineering, Closures & Mechanisms).

Matt Casebolt má za sebou řadu velmi zajímavých zkušeností. V posledních několika letech pracoval na designu nových MacBooků Pro, předtím se významně podílel na vývoji pracovních stanic Mac Pro, nebo první generace velmi důležitého modelu MacBook Air. Má za sebou tak práci na několika ikonických produktech z dílny Apple, se kterými společnost v poslední dekádě přišla.

Casebolt se v Tesla Motors rozhodně nebude cítit osamocen, jelikož za poslední rok se zde z Applu usadilo mnoho vysoce postavených manažerů. Například bývalý Vice prezident pro hardwarové inženýrství Doug Field. Mezi těmito společnostmi se toho ovšem za poslední rok událo opravdu hodně a detailnější článek o všech přechodech vám přineseme v následujících dnech.

Electrek

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*