Obrovská továrna v Gigafactory nebude pouze na baterie, budou se zde vyrábět také díly pro Model 3

Společnost Tesla Motors staví v Nevadské poušti obrovský tovární komplex nazvaný jako Gigafactory. Původně se v této budově, která je největší svého druhu na světě, měly vyrábět pouze bateriové články pro elektromobily z dílny Tesla Motors. Objem výroby této továrny měl být stejný, jako celosvětová produkce akumulátorů dohromady. Nyní se ovšem ukázalo, že Gigafactory nebude pouze fabrikou na baterie, ale že zde bude probíhat i další výroba. A to minimálně stejně důležitá.

Tesla Motors chce v Gigafactory vyrábět řídicí komponenty pro zlomový Model 3. Vzhledem k tomu, že na tento způsob produkce nebyla továrna připravovaná, si úpravy vyžádají investici ve výši téměř 350 milionů dolarů. Rozšíření výroby také znamená, že se v továrně objeví mnoho pracovních míst. Podle prvních předpokladů by mělo jít o zhruba 550 nově vytvořených pracovních pozic.

S těmito informacemi dnes přišel guvernér Nevady, Brian Sandoval, který je poskytl při dnešní konferenci o stavu státu Nevada. Během svého projevu guvernér pěl na Tesla Motors samou chválu. Oceňoval přísun investic do regionu, stejně jako  vytváření nových pracovních míst.

Model 3 má být průlomovým modelem značky. Jeho hlavní části se budou vyrábět v továrně ve Fremontu v Kalifornii, ale výrobní kapacity tohoto komplexu nestačí. Proto se část výroby přesune do Nevady a díly se pak budou posílat do Kalifornie vlakem, kde dojde k finální montáži. V Gigafactory se budou vyrábět elektromotory a převodovky pro Model 3 (celý modul se v angličtině nazývá „drive unit“). Gigafactory by tak měla ve finále zaměstnávat necelých 10 tisíc lidí. Model 3 by se měl začít sériově vyrábět v druhé polovině letošního roku.

Electrek

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*