Mechanik opravuje Teslu Model S – podívejte se mu pod ruce

Na serveru YouTube se objevilo velice zajímavé video, které nám umožňuje pohlédnout za oponu autorizovaných servisů, které opravují vozy značky Tesla Motors. Včera zveřejněné video pochází z USA a je na něm zachycen technik, který zrovna přimontovává zadní boční díl karoserie na Model S. Video pochází z kanálu Amato’s Auto Body, což je malá opravárenská dílna a karosárna ze San Diega. 

V popisu videa autoři uvádí, že na něm můžeme vidět instalaci originálního náhradního dílu karoserie tak, jak přišel od dodavatele. Jedná se o původní OEM díl, ke kterému přišly kompletní instalační součástky. Ať už se jedná o různé epoxidové tmely, šrouby a nýty, v balení je obsaženo vše, co je pro opravdu potřeba. Tesla Motors si tímto způsobem zajišťuje schopnost autorizovaných servisů provádět všechny možné opravy. Opravy vozů skrze autorizovaná servisní centra je zatím jediný způsob, jak se mohou Tesly opravovat vzhledem k tomu, že sami svou vlastní servisní síť nemají (respektive mají, ovšem ve velmi omezené míře, především v okolí svých velkých showroomů).

Rychlé hledání na internetu odhalí, že cena tohoto dílu se pohybuje kolem deseti tisíc dolarů, včetně práce speciálně vyškoleného technika. Některé díly karoserie jsou z hliníku (například tento), proto je cena samotného produktu vysoká. Jak se ovšem zmiňují majitelé v USA, na servisu je často dražší samotná práce, než onen konkrétní díl, jelikož servis vozů značky Tesla Motors leckdy mnohonásobně překonává ceny servisů například německých prémiových značek.

YouTube

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*