Podívejte se, jak vypadá pro veřejnost nedostupný konfigurátor Modelu 3

Minulý týden v pátek večer (v sobotu ráno našeho času) předala Tesla nový elektromobil Model 3 prvním třiceti zákazníkům z řad zaměstnanců společnosti. Většina z nich tak má nyní přístup ke konfigurátoru, aby si mohli navolit své preference, které u nového automobilu chtějí. A právě díky tomu se nyní dostaly snímky konfigurátoru i mezi veřejnost.

Ačkoli Tesla prozatím zvládla dodat jen prvních 30 vozů, v následujících měsících by se měla situace výrazně zlepšit spolu s tím, jak kalifornská automobilka chystá mnohonásobně navýšit měsíční produkci. Elon Musk při předání vozů také zveřejnil téměř kompletní specifikace nového elektromobilu. Právě odlišné varianty mají velký dopad na dostupnost vozů a celý proces objednávek.

Tesla proto oznámila, že zpočátku bude vyrábět jen lepší „Long Range“ variantu. Ta je ovšem dražší a momentálně je tak možné se při konfiguraci modelu dostat na minimální částku $49 000 ($9 000 za lepší baterii a $5 000 za „premium package“), přičemž hlavním lákadlem Modelu 3 byla právě cenovka $35 000 za základní konfiguraci. Na tu se ale zájemci dostanou přibližně až někdy na podzim, konkrétní měsíc nebo dokonce datum Tesla neuvádí.

Ze snímků konfigurátoru se také dozvídáme, že i duální motor bude možné si navolit až někdy na jaře příštího roku. Jestliže se zákazník nakonec rozhodne pro „Long Range“ variantu, může si vybrat celkem ze šesti barev a ze dvou variant kol. V dalších krocích si může připlatit za vylepšenou funkci autopilota a plnou podporu funkcí pro autonomní řízení.

V současné době mají ke konfigurátoru přístup jen zaměstnanci. Postupem času budou moct konfigurovat Model 3 i další uživatelé. Musk se nechal slyšet, že během příštího měsíce pošle Tesla mezi své zákazníky dalších 150 vozů, což pravděpodobně opět vystačí jen na zaměstnance. V prosinci ale automobilka plánuje vyrábět už 5000 vozů týdně, a tak se stoprocentně podaří pokrýt již i část od běžných zákazníků.

zdroj: @we_drive_at@sfmatinlin

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*