Tesla dnes předá prvním zákazníkům Model 3. Sledujte to online

Slavný den je tady. Jeden z nejdůležitějších večerů v historii značky Tesla se blíží. Už dnes v 8:45 p.m. tamního času (u nás v 5:45 v neděli ráno) předá automobilka nový elektromobil Model 3 prvním třiceti zákazníkům. S největší pravděpodobností se bude jednat o lidi z řad zaměstnanců, protože právě ti budou jakýmisi betatestery nových vozů. Při předání se ale také již konečně dozvíme specifikace a konkrétní ceny vozu, na které tak dlouho čekáme.

Právě k dnešnímu večeru směřoval Elon Musk v podstatě od založení značky. Začíná totiž mezi veřejnost posílat první cenově dostupný Tesla elektromobil, který cílí na běžné zákazníky. Od Modelu 3 se očekává, že výrazně rozšíří pojem elektrických automobilů, které mají být v budoucnu standardem a vystřídat tak současné automobily se spalovacími motory.

Předání a událost proběhnou přímo v gigafactory Tesly, kde v současné době už probíhají velké přípravy. Sám Elon Musk totiž na svém Instagramu zveřejnil video, které je toho jasným důkazem. Ačkoli bude event konference probíhat v našich brzkých ranních hodinách, věříme, že i tak si jej někteří čeští skalní značky nenechají ujít. Pokud tedy budete chtít stream sledovat, pak můžete přímo zde na stránkách Tesly.

Setting up for Model 3 handover tomorrow night …

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Elektromobil Tesla Model 3 byl poprvé představený v dubnu 2016. Od té doby si jej předobjednalo více než 350 000 zájemců, což znamená, že pokud si automobil objednáte až nyní, budete si na něho muset počkat minimálně do poloviny příštího roku. Nyní Tesla vyrábí jen omezený počet kusů, v prosinci by se ale chtěla dostat na 30 000 kousků, které během jednoho měsíce z linky vyjedou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*