Tesla prodala za rok 2016 více než 76 tisíc vozidel

Rok 2016 je úspěšně za námi a nastal tedy čas k tomu, ohlédnout se za posledními 365 dny a bilancovat. Stejného názoru byla i společnost Tesla Motors, která se podělila o statistiky prodejů jak za poslední kvartál roku 2016, tak za celý rok. Predikce z počátku roku hovořily o metě 80 tisíc prodaných vozidel. To se společnosti bohužel nepodařilo, ačkoliv k tomu příliš mnoho nechybělo. I tak se ovšem jednalo o velmi povedený rok, na který Tesla zcela jistě naváže i v tom roce letošním. Pojďme se tedy podívat na to, jak si společnost vedla. 

Ve čtvrtém kvartálu 2016 se společnosti podařilo doručit 22 200 nových vozů. 12 700 Modelů S a 9 500 Modelu X. Pokud sečteme všechny kvartály dohromady, vyjde nám číslo 76 230 vozů. Poměr celoročních prodejů pak vyznívá podstatně lépe pro Model S, to je ovšem pochopitelné z hlediska opožděného startu prodejů Modelu X.

Co se týče meziročních výsledků, celkově si Tesla Motors polepšila o více než 50%. Za loňský rok společnost prodala 50 580 vozů. Na vytyčený cíl 80 tisíc vyrobených a doručených sice nedosáhly, bylo to ovšem o kousek. Jedním z hlavních důvodů, proč se nepodařilo tuto metu naplnit, je nečekaně prodloužený vývoj hardwaru pro funkce autopilota. Díky tomu se dodávání obecně posunulo a na konci roku tak čeká téměř šest a půl tisíce vozů na doručení. A jsou to právě tyto vozy, které by jinak pomohly překročit hranici 80 tisíc prodaných a dodaných automobilů.

Ve svém vyjádření se automobilka zmiňuje ještě o několika zajímavých informacích. Poptávka po elektromobilech byla zdaleka nejvyšší ve 4. kvartálu. Meziročně za toto období vzrostla o 52%. Zároveň také o 23% překonala předchozí kvartál, který do té doby působil jako nejproduktivnější čtvrtletí v historii společnosti. Příští rok bude pro společnost klíčový, jelikož se chystá uvedení dostupnějšího Modelu 3, který by měl způsobit malou „revoluci“ v celém segmentu a katapultovat popularitu značky ještě výše.

Electrek

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*