Tesla Motors získala experta na software, který pracoval 11 let pro Apple

Tesla Motors získala silnou posilu v oblasti softwarového vývoje. Na konci ledna ze společnosti Apple odejde dlouholetý vývojář a ředitel divize pracující na programovacím jazyku Swift a vývojářských nástrojů Xcode, Chris Lattner. V Tesla Motors se zabydlí na pozici Vice prezidenta pro vývoj softwaru systému autopilota. V rámci této funkce povede celý tým inženýrů, kteří se starají o vývoj tohoto segmentu autonomního řízení. Tuto informaci, která v posledních hodinách kolovala webem, včera potvrdil blog na samotném webu tesla.com

Chris Lattner má vskutku impozantní reference. Pro Apple pracoval dlouhých 11 let, kde byl mimo jiné jedním ze zakladatelů programovacího jazyka Swift, na kterém jsou napsány všechny programy aplikace jak na mobilní platformu iOS, tak na desktopový macOS. Swift je také velmi populární volbou na platformě Linux. Před Applem pracoval pro společnost LLVM Complier Infrastructure.

Jeho příchodem do Tesla Motors společnost získá nejen šikovného a talentovaného zaměstnance. Jeho pozici Vice prezidenta pro vývoj softwaru systému autopilota do teď částečně zastával Jinnah Hosein, který je zároveň vice prezidentem softwarové divize ve SpaceX. Nyní se bude moci naplno věnovat své původní činnosti a Tesla Motors tak bude mít vlastního člověka. Společnost vidí příchod Chrise Lattnera jako jedinečnou příležitost posunout vývoj autonomních systémů zase o kus dál kupředu.

Tesla

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*