S Autopilotem Tesly je už zase možné překračovat předepsanou rychlost

Tesla minulý týden vydala novou softwarovou aktualizaci pro své elektromobily a odstranila tak rychlostní limit pro režim Autopilota. Od předchozí aktualizace, která byla pro uživatele dostupná krátce před Vánoci, byli totiž řidiči doslova přinuceni dodržovat v režimu Autopilota předepsanou rychlost. Na tom se samozřejmě zdá vše v pořádku, ale majitelé elektromobilů si stěžovali, že nemohou využívat vůz za podmínek, za kterých si jej zakoupili.

Před omezením Autopilot umožňoval překročit předepsanou rychlost o 5mph (8 km/h). Po aktualizaci jel autonomně řízený vůz přesně podle pravidel, ovšem někdy omezení nefungovalo tak, jak by mělo. Jeden z majitelů vozů totiž na Twitteru zveřejnil snímek, kde je jasně patrný limit 65 mph (105 km/h). U jeho vozu ale došlo ke snížení rychlosti na nižších 50 mph (80 km/h). Právě z tohoto důvodu (a kvůli stížnostem) vydala Tesla minulý týden novou aktualizaci, která rychlostní limit odstraňuje.

Původní aktualizace omezující rychlost Autopilota byla vydána především proto, že lidé jezdili na obyčejných s Autopilotem silnicích příliš rychle. Režim autonomního řízení totiž původně sloužil jen na dálnice, kde jsou rozděleny jednotlivé pruhy, jenž mohou být snadno monitorovány senzory elektromobilu. Majitelé vozů Tesla ale okamžitě začali Autopilota zkoušet i na klikatých silnicích bez vyznačených pruhů, kde navíc často překračovali rychlost a proto se americká automobilka rozhodla k jeho omezení.

Jakmile tak učinila, začala se na ní, a především pak na jejího šéfa Elona Muska, ze všech stran valit kritika:

Tesla se proto rozhodla rychlostní limit v nové aktualizaci odstranit. V nejnovější verzi tak Autopilot opět umožňuje překročit předepsanou rychlost o 8 km/h, ale také mnohem důkladněji monitoruje dopravu a stav silnic. Jakmile vyhodnotí, že není něco v pořádku, požádá řidiče o snížení rychlosti nebo o úplně převzetí řízení vozu.

BGR

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*