Tesla přeskočila koncern GM a stala se nejhodnotnější americkou automobilkou

Elon Musk a spol. se mohou radovat. Tesla se stala nejhodnotnější americkou automobilkou, když přeskočila léta vedoucí koncern GM. Stalo se tak i navzdory tomu, že ekonomické výsledky společnost rozhodně nevypadají lépe než ty, kterými disponuje koncern GM, ba naopak. Podle informací serveru CNBC je na tom, alespoň z hlediska ekonomické stránky, GM podstatně lépe. Hodnotu akcií (a výhled do budoucna) má ovšem optimističtější právě Tesla.

Čtěte také: Tesla příští měsíc přestane prodávat své nejlevnější auto

V loňském roce se podařilo koncernu GM prodat zhruba 10 milionů vozů. Tesla jich za loňský rok zvládla prodat jen pouhých 76 tisíc. Tesla v loňském roce také vykázala ztrátu, a to celých 773 milionů dolarů, oproti zisku zhruba 9 miliard, který vykázal GM. Oproti konkurenčním značkám na americkém trhu Tesla prodává pouze zlomek vozů. Žádný z těchto faktorů se ovšem nezdál investorům natolik závažný, aby ho brali v potaz v rámci svých projekcí o budoucnosti a hodnotě automobilky. A to i přes to, že ve své krátké historii měla Tesla pouze dva profitabilní kvartály.

Akcie Tesly neustále rostou a v poslední době opět poskočily o slušné 3 dolary za kus. V současné době se tak hodnota jedné akcie pohybuje kolem 312 dolarů. K hodnotám akcií Tesly se minulý týden vyjádřilo několik prominentních investorů, kteří zvýšili své předpoklady o tom, jak vysoko akcie společnosti porostou. Ty v návaznosti na toto sdělení rostou jako houby po dešti. Podle mnohých je hodnota společnosti velmi přehodnocena, jiní v ní naopak vidí budoucnost celého automobilového průmyslu. Podle analytika společnosti Barclays, Briana Johnsona, však hodnota společnosti v nejbližší budoucnosti rozhodně padat nebude. Další analytici se vyjadřují ve smyslu, že se před společností otevírají obrovské možnosti, které by ji mohly katapultovat ohromným způsobem kupředu. Například v rámci nástupu na trh se sdílením automobilů a dalších odnoží osobní dopravy.

CNBC

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*