Tesla příští měsíc přestane prodávat své nejlevnější auto

Tesla od příštího měsíce končí s nejlevnější verzí svého Modelu S. Informaci jako první přinesl zahraniční magazín Electrek, který si ji nechal potvrdit přímo od Tesly poté, co společnost začala zájemcům o Model S rozesílat e-maily, ve kterých o změnách informuje.

16. dubna 2017 tak bude poslední den, kdy bude možné zakoupit Model S 60 a 60D. Pro některé zájemce o automobil Tesla se může jednat o poměrně špatnou zprávu, jelikož s cenovkou 69 019€ (přibližně 1 870 000 Kč) respektive 74 719€ (cca 2 022 000 Kč) u 60D se jedná o vůbec nejlevnější modely, které je možné zakoupit.

Oba modely disponují 75 kWh baterií, která je však softwarově omezená na 60 kWh. Pokud ale majitel vozu chce odemknout i zbylých 15 kWh a získat tak vyšší výkon, stačí jen zaplatit poplatek za softwarovou aktualizaci kdykoli po zakoupení vozu.

A jaký důvod má Tesla pro ukončení nejlevnější konfigurace? Společnost se nechala slyšet, že zákazníci v drtivé většině případů nakonec stejně upgradují na 75 kWh a proto se rozhodla zjednodušit svou nabídku a ponechat tak jako základní modely 75 a 75D. Po úpravách bude tedy Tesla nabízet namísto sedmi nyní jen pět různých variant Modelu S až po nejsilnější P100D.

Důvodem je ale zcela jistě i Model 3, který startuje na ceně 35 000 dolarů (přibližně 880 000 Kč, ve finále to bude ovšem více), a i když má disponovat baterii menší než 60 kWh, mohly na sobě jednotlivé modely kanibalizovat. Proto se pravděpodobně Tesla snaží vytvořit větší rozdíly mezi vozy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*