Tesla představila sporťák Roadster nové generace – nejrychlejší auto na světě

Tesla v pátek v našich ranních hodinách pořádala konferenci, jejíž hlavní hvězdou byl tahač Tesla Semi. Trochu nečekaně ale závěrem jeho premiéry z jednoho ze dvou představených modelů kamionu vyjela nová generace Roadsteru – sportovního auta s maximální rychlostí 400 km/h, akcelerací z 0 na 60 mph (96,6 km/h) za neuvěřitelných 1,9 sekundy a dojezdem 1000 km na jedno nabití při dálniční rychlosti.

Kdo dobře zná historii Tesly, ví, že právě Roadster byl vůbec první elektromobil, se kterým tato americká automobilka začínala. Tehdy se jednalo o elektrifikovanou verzi automobilu Lotus Elise. Bohužel tehdejší Roadster měl problémů více, než bylo zdrávo, což po ukončení prodejů a výroby vozu přiznal i samotný zakladatel a ředitel Tesly Elon Musk. Od té doby si začala automobilka navrhovat a vyrábět elektromobily sama a nyní si stejně tak udělala vlastní, novou generaci Roadsteru, která má vytřít zrak všem sporťákům se spalovacími motory.

Nová Tesla Roadster se začne prodávat v roce 2020. Musk a jeho tým totiž na konferenci ukázali jen prototyp. Nicméně i ten byl funkční, zvládal předváděcí jízdy a jeho parametry jsou až nad očekávání. Novou generaci Roadsteru je už možné si rezervovat přímo na oficiálních stránkách Tesly. Pokud chcete mít automobil co nejdřív, musíte dopředu zaplatit 250 000 dolarů (cca 5,5 milionu korun), tedy celou částku, co tento elektrický super sporťák bude stát. Pokud nepotřebujete automobil obdržet mezi prvními, pak můžete zvolit druhou variantu rezervace, kdy složíte zálohu jen 50 000 dolarů (cca 1 milion korun) a zbytek pak doplatíte při převzetí vozu.

Tesla Roadster je možné si předobjednat zde. Na stejné stránce si můžete přehrát i záznam z konference.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*