Celebrita žaluje Teslu, Model X jí prý sám projel zdí a najel přímo do domu

Majitelé automobilů Tesla milují všechny pokročilé technologie, které společnost integruje do Modelu S a Modelu X. Občas se ale i kvůli jedné z pokročilejších funkcí stane nehoda, která vlastníky těchto elektromobilů ani trochu nepotěší. Nejaktuálnějším příkladem je žaloba, kterou podala známá celebrita proti Tesle, jelikož její Model X se údajně sám od sebe rozjel a projel skrz zeď v garáži přímo do jejího domu.

Konkrétně se jedná o jihokorejského herce Ji Chang Son, kterému se měl incident stát v září minulého roku. Ve svém příspěvku na Facebooku Son uvádí, že auto samo od sebe akcelerovalo, když parkoval ve své garáží a projelo skrz zeď až do domu. Son měl spor s Teslou už v minulosti, kdy jí vyhrožoval, že využije svou slávu v Jižní Korei a amerického giganta poškodí. Pravděpodobně i z tohoto důvodu nyní společnost žaluje.

Tesla si ale nenechá jen tak něco líbit a skrze agenturu Reuters podala prohlášení, že její inženýři provedli analýzu logů hercova konkrétního Modelu X a ukázalo se, že Son sešlápl pedál s plynem, který si pravděpodobně spletl s brzdou, když ve své garáži parkoval. Model X se tak nerozjel sám od sebe, ale vinnou svého majitele. Son se zatím k prohlášení Tesly nevyjádřil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*